اختلال هویت جنسی

من دختري هستم 19 ساله. از دوران كودكي دوست داشتم با پسران بازي كنم و از اسباب بازي برادرانم استفاده كنم. هميشه دوست داشتم موهايم مثل پسران كوتاه باشد، البته خانواده ام نيز اين امكان را برايم فراهم مي‌آورد. بعد از15 ـ 16 سالگي بر عكس ساير دختران دوست داشتم جنگلبان يا خلبان شوم. وقتي اين علاقه خود را در خانه يا نزد دوستان ابزار مي­كردم همه به من مي­خنديدند و مسخره‌ام مي‌كردند، ولي باور كنيد من شديداً به اين نوع كارها علاقه داشتم. دوست داشتم موتور سواري كنم و يك دونده و كوه نورد بزرگي بشوم حالا هم همين طور است، امسال در سال چهارم دبيرستان درس مي‌خوانم و در زمينه‌هايي كه گفتم هميشه با خانواده كشمكش دارم. بيشتر اوقات بحث در اين زمينه ها است و در پايان مشاجره ها آنان مرا مسخره مي‌كنند. من مي‌روم و در يك گوشه اي مي‌نشينم و گريه مي‌كنم. خانواده‌ام به من مي‌گويند تو مثل پسر هستي. البته خودم نيز دوست داشتم يك پسر باشم تا يك دختر. الان هم مي­گويم چرا خدا مرا يك پسر نيافريد. حالا دختري هستم كه از همه چيز محرومم، آرزويم اين بود كه اي كاش پسر مي‌شدم. خواهش مي‌كنم شما كمكم كنيد كه من چكار كنم.

خواهرگرامي‌! ما وضعيت شما را درك مي‌كنيم. طرح علايق و نيازهاي كه جامعه آن را جزو نيازهاي جنس ديگر مي‌داند نزد ديگران، مشكل ايجاد مي­كند، زيرا فرهنگ جامعه بسياري از امور را بر حسب بستگي آن به يك جنس خاص طبقه بندي كرده است، به گونه اي كه انجام برخي امور را مخصوص زنان برخي كارها را ويژه پسران ومردان مي­داند. البته اگر به دقت و به صورت منطقي نگاه كنيد برخي از اين طبقه بنديها به خاطر ويژگيهاي خاص فيزيولوژي و رواني اين دو جنس است. مسلماً مردان با توان جسمي بالاتر نسبت به زنان بهتر است در كارهاي سخت به فعاليتهاي بيرون مشغول باشند. مسلماً اگر زنان بخواهند در فعاليتهاي سختي شركت كنند «هر چند كه ازعهده آن بر مي‌آيند» پس از اندك زماني لطافت و ظرافت خود را كه لازمه انجام وظايف مادري و همسري است، از دست خواهند داد. براي مثال در برخي كارهاي هيجان انگيز از قبيل خلباني چتربازي و... با توجه به وضع رواني زنان و استرس و هيجان بيش از حدي كه اين نوع كارها به آنان وارد مي­كند، بيش از مردان صدمه مي‌بينند به طوري كه در نهايت دچار ضعف روحي و اضطراب مي­شوند. لذا خواهر گرامي‌! هر چند از دوران كودكي به نوعي بزرگ شده ايد كه با برادران خود بوده و خانواده نيز امكان فعاليت شما را در زمينه و علايقي كه بيشتر خاص پسران است، تقويت كرده است، ولي حال كه در صدد تصميم گيريهاي مهم زندگي خود از قبيل: انتخاب رشته و... هستيد بهتر است به طور منطقي فكر كنيد. بايد ببينيد واقعاً به چه رشته اي علاقه داريد، هدفتان از زندگي چيست، از خودتان چه انتظاري داريد، چه محدوديت‌هايي در رسيدن به هدفتان وجود دارد. مسلماً خواهيد ديد كه يك سري از پافشاريهاي شما در زمينه علايق تان، حساسيت نشان دادن در مقابله با ديگران است، و گرنه لزومي ندارد در بيان نيازهايتان احساس محدوديت كنيد اگر خواسته ها و علايق خود را در يك جو مطلوب و با لحني آرام و با دلايل محكم و استوار و منطقي بيان كنيد، لزومي ندارد ديگران به شما بخندند. در حال حاضر در كشور ما زناني هستند كه هم خلبانند و هم مربي خلباني. اگر شما واقعاً به اين رشته علاقه داريد و فكر مي‌كنيد هيچ رشته ديگري نمي‌تواند خواسته‌هاي شما را ارضا كند مي‌توانيد در امتحان خلباني زنان شركت كنيد، به شرطي كه علايق تان درست و واقعي باشد نه به خاطر فخر فروشي و....

ضمناً بايد مطلبي را مورد توجه قرار دهيد و آن اين كه شما در زندگي آينده خود نقشي را به عهده خواهيد داشت كه وظايف خاصي را مي‌طلبد، از قبيل: رسيدگي به امورخانه، رسيدگي به فرزندان و تربيت آنان و.... در صورتي كه تا زمان ازدواج خود را براي اين نوع امور آماده كنيد، موجب استحكام خانواده و موفقيت بيشتر شما در زندگي خواهد بود. شما با اصل قرار دادن اين موضوع مي­توانيد به فعاليتهاي جنبي ديگري نيز بپردازيد.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

ویژه ها

  • نظری ارسال نشده است

پسندها

  • نظری ارسال نشده است

میزان بازدیدهای سایت

امروز2
دیروز3
هفته19
ماه53
کل بازدیدها5657